You are here: Home > Blachy > Blachy trapezowe – cena i montaż

Blachy trapezowe – cena i montaż

Materiał na dach wybieramy najczęściej pod kątem jego przyszłego wyglądu. Lepiej jednak skupić się na praktycznych właściwościach wybranego pokrycia dachowego. Pod względem trwałości, walorów użytkowych oraz praktyczności bezkonkurencyjne są blachy trapezowe. Nie sposób również nie wspomnieć o ich niebywale atrakcyjnej cenie. Świetnie chronią dom zarówno przed niskimi jak i wysokimi temperaturami. Wbrew obiegowej opinii blacha trapezowa jest grubsza niż blacho-dachówka. Świetnie sprawdza się w tych miejscach gdzie występują intensywne opady śniegu, deszczu czy nawet gradu. Odporne są również na silne wiatry i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Świetnie radzą sobie z wilgocią, nie nasiąkają wodą. Na dodatek jest to materiał bardzo lekki. Nie jest więc konieczne dodatkowe wzmocnienie konstrukcji. Można je z powodzeniem zastosować wszędzie tam gdzie więźba dachowa cechuje się mniejszą wytrzymałością.

Blachy trapezowe – montaż

Nie tylko pod względem zakupu materiałów blacha trapezowa wygrywa. Mniej zapłacimy również za robociznę. Wszystko bowiem za sprawą szybkiego i łatwego montażu. Niemal każda ekipa budowlana czy dekarska jest w stanie zainstalować tego typu materiał. Ze względu na bardzo atrakcyjne cenę blacha trapezowa wykorzystywana jest do budowy i zadaszeń hal magazynowych oraz garaży. Niestety nie sposób nie wspomnieć o wadach tego rozwiązania. Przede wszystkim użytkownicy domów jednorodzinnych krytych blachą trapezową narzekają na hałas występujący przy intensywnych opadach deszczu. Blachy trapezowe wyglądają też dobrze tylko przy nowoczesnych budynkach o prostej bryle. Przy budynkach utrzymanych w stylu klasycznym blachy trapezowe raczej nie komponują się zbyt dobrze. Niemały wpływ na wybór odpowiedniego pokrycia dachowego ma również kształt dachu. Rzecz jasna na prostych dachach dwuspadowych można zastosować praktycznie każde okrycie. W przypadku dachów wielospadowych, o zróżnicowanym kształcie sprawa się nieco komplikuje. Zastosowanie blachy trapezowe wymaga wielu docinek.

Blachy trapezowe

Najlepiej też blachy trapezowe sprawdzają się na dachach o niewielkim kącie nachylenia od 5 do 15 stopni. Świetnie też sprawdzają się na dachach płaskich. Blachy trapezowe jeśli chodzi o cenę przedstawiają się na bardzo przyzwoitym poziomie. Za 1 mkw tego materiału zapłacimy od 15 do 20 zł. Nie inaczej jest z robocizną. Ułożenie 1 mkw blachy trapezowej to koszt nie większy niż 25 zł za 1 mkw. Co warto wspomnieć blacha trapezowa jest rozwiązaniem bardzo trwałym. Żywotność pokrycia dachowego wykonanego z blachy trapezowej szacuje się nawet nas 25 lat. Pokrycie dachowe będzie jeszcze trwalsze jeśli inwestor zdecyduje się na pokrycie dachowe z blachy wielowarstwowej. Przed dokonaniem wyboru odpowiedniego materiału najpierw należy zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W niektórych miejscach polski istnieją pewne ograniczenia co do zastosowanego materiału. Czasami inwestor jest zmuszony do zastosowania konkretnego materiału.

Tags: ,

Leave a Reply