You are here: Home > Blachy > Blachy grube kupować w Europie czy Chinach?

Blachy grube kupować w Europie czy Chinach?

Blachy grube są to produkty w, których grubość wynosi przynajmniej 5 mm. Na rynku pojawiają się tego rodzaju wyroby hutnicze o szerokości dochodzącej do 4 m. Grubość tego typu blach może jednak wynosić nawet do 250 mm. Zastosowanie znajdują nie tylko w budownictwie jednorodzinnym czy tez przemysłowym. Przy tego typu materiałach najlepiej sięgać po produkty sprawdzonych producentów. Blachy w takim przypadku zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży muszą przejść szereg testów. Sprawdzane są między innymi pod kątem wytrzymałości. Jest to niezwykle ważne bowiem blachy grube często stanowią element konstrukcyjny mostów oraz wieżowców. Wykorzystywane są również w przemyśle stoczniowym do produkcji statków czy urządzeń portowych. Coraz częściej mają też zastosowanie w rolnictwie. Grube blachy stanowią element konstrukcyjnym maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie.

Blachy grube – walcowanie na zimno czy gorąco?

Blachy grube to przede wszystkim wyroby hutnicze. Wykonywane są więc w hutach na specjalne zamówienie inwestora. Tego typu wyroby można zamówić zarówno w Polsce jak zagranicą. W zależności od ilości zamówienia huty gwarantują szybki czas realizacji. Jedna z największych hut w Polsce oferuje terminy od trzech do pięciu dni. Wszystkie blachy zanim zostaną oddane do użytku podlegają ponadto badaniom jakościowym. Najczęściej wykorzystywaną techniką do produkcji blach grubych jest gorącowalcowane oraz zimnowalcowane. Produkt uzyskany tymi metodami różnymi się jakością wykończenia powierzchni. Jeśli inwestor chce uzyskać blachy o powierzchni matowej i chropowatej powinien zdecydować się na technologię gorącowalcowaną. Jeśli potrzebna jest powierzchnia gładka o równomiernym wyglądzie to najlepszym wyborem będzie technologia zimnowalcowana. W przypadku kopalni kamieni węglowego wygląd powierzchni blachy ma drugorzędne znaczenie. Ważniejsze jest to czy blacha jest w stanie znosić duże obciążenia. W takim wypadku najlepiej spisuje się blacha poddana obróbce gorącowalcowanej. Blachy grube w kopalniach zastosowane są bowiem do wzmocnienia ścian.

Blachy grube

Eksperci radzą inwestorom by decydować się na zakup tylko i wyłącznie stali produkowanej na terenie Unii Europejskiej. Według nich jest ona zdecydowanie wyższej jakości niż stal produkowana w Chinach. Zresztą włodarze Unii Europejskiej wprowadzili wyższe stawki ceł na stal. Wszystko na skutek działania sektora hutniczego. Jak wiadomo Chińczycy wygrywają ceną, a wysokie cła pozwolą jeszcze długo europejskim hutom dominować w tym sektorze. Zapotrzebowanie na blachy grube w europie jest przeogromne. Dziwi więc kondycja polskich hut specjalizujących się w produkcji tego typu produktów. Wielu winę upatruje w niesprawiedliwej polityce Unii Europejskiej. Tak naprawdę problemy finansowe polskich hut są wynikiem nieprawidłowego zarządzania. Polskie huty są niedoinwestowane i przez nie mogą stanowić mocnej konkurencji dla zagranicznych kontrahentów. Brak w nich nowoczesnych technologii a przede wszystkim środków na reklamę.

Tags:

Leave a Reply